fbpx

Jak obchoduji opce – report za 9-12/2020

Úspěch není náhoda. Úspěch je volba!

Jak obchoduji opce – report za 9-12/2020

Abych mohl jednoduše zveřejňovat reporty, jak obchoduji opce, převedl jsem si na konci srpna 2020 sto tisíc korun na separátní účet.

Tento obchodní kapitál jsem převedl na 4 500 USD a následně jej několika obchody zhodnocoval.

Zpětně hodnotím, že převod CZK na USD nebyl ten nejlepší nápad, ikdyž už byl USD za 22 korun. Stále se tiskne mnoho dolarů, a tak nám koruna vzhledem k dolaru i nadále výrazně posiluje.

Konkrétní pravidla mého obchodování se můžete naučit v e-booku Jak obchoduji opce.

Tabulka výpisu z účtu za období září až prosinec 2020 je níže:

Zhodnocení opčního účtu

Opce obchoduji skrze Interactive Brokers. V podstatě už od dvou obchodů za měsíc se Interactive Brokers vyplatí. Nenašel jsem pro obchodování opcí lepšího brokera. Pokud si chcete otevřít účet u Interactive Brokers, můžete využít i tento referral link – https://ibkr.com/referral/lukas202

Zhodnocení

Obchodní účet byl zhodnocen o +496.97 USD. Zdá se vám to málo?

Tak si to vyjádřeme jinak.

Obchodní účet byl zhodnocen o +11.04 %. Zní to lépe?

Ovšem, že ano.

Stejného procentního zhodnocení můžeme dosáhnout i na účtech s několika desítkami, nebo i stovkami tisíc USD. Jednodušše jen přídáme počet kontraktů a strategie zůstane stejná. A to je na obchodování opcí nádherné.

Splnila tato třetina roku moje očekávání?

Zhodnocení 11% za tyto čtyři měsíce předčilo i mé očekávání. Sám mířím u tohoto obchodního stylu na 12 až 24 procent za rok. Tak uvidíme, jak se mi bude dařit dále.

Držte palce.

***

Pokud rád čteš mé příspěvky a komentáře k tématu burzy, dej si „do lajku“ facebookovou stránku Investování pro všechny. Tak Ti neunikne ani jeden článek ode mne. Děkuji pěkně.

Investovani pro vsechny Facebook Ebooky Podívej se na nabídku mých elektronických knih o investování a tradingu.

Tags: , , , ,

Jedna odpověď

  1. […] Opce ochoduji i na jiném, větším, účtu, než je tento prezentační. Tento prezentační účet vznikl na začátku září 2020. Výsledek za předchozí reportované období je ZDE. […]

Diskuze je uzavřena.