fbpx

Jak spořit dětem – informace o ebooku

Úspěch není náhoda. Úspěch je volba!

Jak spořit dětem… 

… aneb investování pro mimina!

***

Milá maminko, milý tatínku

Předně dovolte, abych vám pogratuloval k narození vašeho dítěte. Nechť je zdravé a šťastné!

Chcete mu však našetřit pár tisíc korun, než vyroste? Nebo snad i chcete, aby vaše dítě bylo bohaté?

D O B R Á   Z P R Á V A:

Připravil jsem pro vás ebook Jak spořit dětem aneb investování pro mimina, ve kterém se dozvíte informace, jak jednoduše a efektivně spořit vaší ratolesti prostřednictvím investic na burze.

Strach / nedůvěra / riziko / podvody

Je běžné, že lidé v České republice mají z investování na burze strach. Nebo z něj mají respekt? Tvrdí, že je to příliš rizikové. Složité. Nevěří mu. Zdá se jim to jako něco podvodného.

A L E

Jaké máte v dnešním světě jistoty? Nejsou to náhodou jen daně a smrt?

Již několik let prezentuji lidem na svém webu, Facebooku nebo na osobních schůzkách, jak na burze investuji své peníze. Nebo také ukazuji jak spekuluji na pohyby různých akcií.

Nejvíce lidí zajímá, jak spořím na důchod prostřednictvím investic na burze. Tento způsob investování lze však také použít ve smyslu spoření dětem. Je fajn začít už při jejich narození. To z toho důvodu, že investiční horizont při nakupování akcií by měl být dlouhý. Nejlépe více jak 20 let.

Pokud však vaše dítě má již více let a nestihli jste začít v okamžik, kdy se narodilo, nezoufejte. Dítěti můžete klidně spořit i od jeho deseti let. V dospělosti mu můžete spoření předát a říct mu, aby si s ním pokračovalo samo. Třeba až do jeho penze. Jednou bude velmi bohatý.

Proč si vybrat právě tuto cestu spoření dětem?

Co vám internetový vyhledávač nalezne, když si dáte vyhledat slovní spojení „Spoření pro děti“ nebo „Jak spořit dětem“?

Vyskočí na vás různé produkty. Články s radami. Weby se srovnávači různých produktů. Od terminovaných spořících účtů, stavebního spoření, podílové fondy, investice do drahých kovů, zlata a diamantů až po alternativní investice. Dokonce jsem jednou slyšel, že špatnou investicí není koupit dítěti barel whisky.

Vyznáte se v tom?

Když si to všechno projedete, nemáte z toho tak trochu hlavu kolem? Co vám poradí váš finanční poradce, který se tvaří, že je nezávislý? Kdo vás konečně dokáže motivovat k akci a něco skutečně vybrat právě pro vás a vaše dítě? Kdo vám ukáže krok za krokem, jak na to?

Budu to já!

Škoda, že na můj ebook ve vyhledavači lidé nenarazí mezi prvními výsledky vyhledávání. Ale vy už tu jste a čtete pár informací o něm. Chci vám dokázat, že můj ebook vám stačí k tomu, abyste uměli na burze budovat bohatství. Svému dítěti. Ale také sobě. Vaší rodině. Ukáži vám, jak to dělám já.

A jaké jsou reálné výsledky?

Jaké jsou mé výsledky těchto metod? Klikněte na modrý text v předchozí větě. Odkáže vás do rubriky na tomto webu, kde pravidelně reportuji své výsledky investování. Níže uvádím, jak může takové portfolio pro děti vypadat na reálném účtu. A to rozhodně nebyl v roce 2020 na burze klid (koronavirus).

Jak může stav účtu vypadat za několik let?

Dle teorie akciového trhu*, může mít vaše dítě na účtě více jak 400 tisíc v jeho 18ti letech, když mu budete odkládat pouhou tisícovku měsíčně. Přitom byste za tuto dobu zainvestovali pouze 216 tisíc korun.

Předpokládaný stav investičního účtu
*Dle teorie akciového trhu roste akciový trh za posledních 100 let průměrně o 7% ročně

Jak dopadla investice, kterou od A do Z popisuji v ebooku, za posledních 18 let na reálných datech z burzy?

Zainvestovali bychom celkem207 000 Kč
Investované peníze by se zhodnotily na474 512 Kč
Nejvíce zhodnocený vklad by byl4.19 krát
Byli bychom vlastníky656 akcií
Dividenda pro rok 2020 by byla (zvyšuje se)7 764 Kč

Jak můžete vidět v tabulce, tak za těchto téměř 18 let by bylo naše spoření dokonce lepší, než říká teorie akciového trhu.

Jak se zachováte vy?

Když se zamyslím nad těmi produkty, které na vás vyskočí na Internetu po vyhledávání těch dvou sousloví „Spoření pro děti“ nebo „Jak spořit dětem“, tak mě napadají tyto otázky a myšlenky:

Jaký je skutečný výnos z takových investic?
Co získáme na konci takového spoření? Například penzijního připojištění.
Jak je možné, že trhy a ekonomika rostou, ale výsledky penzijních fondů jsou tak trochu “nic moc”?
U některých produktů platíme vysoké poplatky. Za správu, vklady, výběry, změny, výpisy. Nemůžeme si to portfolio řídit sami?
Ty peníze, co vložíme do nějakého terminovaného spoření nemáme likvidní, tzn. nemáme je k dispozici ihned a obvykle jejich výběrem příjdeme o celý zisk, nebo jeho část. To nechceme!
O našich penězích často nemáme naprosto žádný přehled a ztrácíme nad nimi kontrolu. Kam ty naše peníze tito správci fondů, nebo banky, investují?

Když spoříme dětem, tak se zpravidla jedná o dlouhý investiční horizont. Klidně i dvacet let. A tak na vás možná vyskočí i články, že máte investovat do akcií. Jenže jak na to v těchto článcích nenaleznete odpověď.

Hledáte proto dál a už se dohledáváte různých kokrétních makléřských domů a společností, které mohou vše dělat za vás. Jedna skupina lidí se rozhodne pro některou z těchto firem a myslí si, že investuje nejlépe, jak může. O nic se nestarají. Pak jsou ale podnikavější mámy a tátové, kteří si spočítají poplatky a náklady těchto „fondů“. Zjistí, že investice, se jim prostě nevyplatí. A tak to další polovina rodičů zabalí a nikam neinvestuje. Možná založí alespoň to stavebko.

Druhá polovina se prokliká v internetovém vyhledači dále. Objeví můj ebook.

Naučím vás profesionalitě

A já vás mohu naučit to, co dělají velké makléřské domy a velké společnosti. S minimálními náklady. Vy přece nemusíte platit nájem kanceláří a své zaměstance. Takže budete investovat bez vedlejších poplatků placených nějakým českým s r. o. společnostem.  Naučím vás to v tomto krátkém ebooku. Nemusíte se bát. Nebudete obchodovat na burze každý den a honit se za zisky. Ale vysvětlím vám od A do Z, jak do akcií investovat jednoduše. Při práci 20 minut ročně dokáže zhodnocovat své peníze tempem akciového trhu. Dělejte si to sami a dosahujte průměrně sedmi procent ročně v dlouhém časovém horizontu. Strategie, které vám představím, jsou lehce naučitelné a neomezující pro obyčejné lidi.

Možná máte s burzou zkušenost?

Ono se možná i spousta lidí rozhodne obchodovat na burze a říká si, že hodně peněz vydělá. Zajistí sebe. Svou rodinu. Děti. Tak trochu sní. Jestli jste si přečetli příběh o mně, já jsem nebyl výjimkou. Lidé si přirozeně začnou spřádat nejrůznější plány o světlé budoucnosti. Ti odvážní, kteří se chtějí do burzovního obchodování pustit, dříve nebo později zjistí, že aby tohle mohli zvládnout, tak na to potřebují spoustu energie a času. V průběhu učení a třeba i zkoušení reálného obchodování odhalí, že vlastně nemohou obchodovat každý den, v určitý čas, kdy je trh otevřen a dodržovat tak pravidla, která se učili z nejrůznějších příruček pro začátečnický mainstream. Nakonec tito lidé zjištují, že vynaložený čas a energie vůbec neodpovídá jejich výsledkům.

Je potřeba si uvědomit jednu věc. Opravdu jsme se narodili proto, abysme trávili čas tím, že budeme sedět denně hodiny před grafy? Nakonec vyhoříme nebo si zničíme život nějakým zásadně špatným obchodem? Kvůli kterému se třeba zadlužíme, ikdyž jsme si mysleli, že je to tutovka? Pozor, burza je nekompromisní! Burza je tvrdá. Za chyby se platí. Žádné omluvy a výmluvy na něco nebo někoho zde neexistují!

Klid nebo nepohoda. Co si vyberete?

Předchozí dva odstavce byly o těch z vás, kteří by se rádi stali aktivními obchodníky na burze. Nebude ale naopak lepší, když se prostě budete věnovat své práci, ve které jste přirozeně dobří? A přitom budete s trpělivostí odkládat nějaké peníze ze svého platu svému dítěti pomocí konzervativních metod do akcií?

Zvládnete to

V tradingu a ve světě investic obecně existuje spousta cest, kterými se můžete vydat za zhodnocováním vašich úspor nebo jak spořit dětem.

Pojďme se ale pustit do té, kterou stoprocentně zvládnete i vy!

To by stačilo na úvod. Když si stáhnete můj ebook a otevřete jej, tak budete mít před sebou pár stránek, na kterých je popsána cesta za bohatstvím.

Možná větším, než si vůbec dovedete představit.

Pojďte investovat čas do budoucnosti vašeho dítěte a sebe!

Celou nezbytně nutnou metodiku vysvětluji tou nejjednodušší a zároveň nejkratší možnou formou.  Snažím se používat co nejméně cizích výrazů a pokud se nějaký vyskytne, budu se jej snažit co nejlépe vysvětlit. Více skutečně nepotřebujete znát.

Důležité je jen pochopit princip a být důsledný v tom, co zmiňuji.

Mámo! Táto! Je to na vás.

***

logo Investování pro všechny