fbpx

Neměl bys opce raději prodávat, než nakupovat?

Úspěch není náhoda. Úspěch je volba!

Neměl bys opce raději prodávat, než nakupovat?

Celkem těžká otázka.

Jako kupující opce můžeš dosáhnout až závratného zhodnocení.
72 % na příkladu z ukázky. Třeba za den. A tohle může být realita. Například by se Ti povedlo, kdyby jsi koupil call opce na AMC nebo GME koncem roku 2020. Pokud burzu sleduješ, tak víš, co se na těchto akciích událo.

Avšak jako vypisovatel opcí se musíš spokojit s menším výnosem. Dostaneš jen opční prémium, co ti kupující opce zaplatí a už je jedno, jaký pohyb bude podkladové aktivum vykonávat. Tvůj zisk se nezmění. Je takto na výši prémia omezen.

Jelikož ale existuje spousta studií, že opce vyprší třeba až v 75 % jako bezcenné, je asi dobrý nápad opce vypisovat, než je kupovat s 25% šanci na úspěch, nemyslíš?

Ale pozor, i tak je potřeba použít správnou strategii ve správný čas.

Tady ta pravděpodobnost (a statistika) je založena na všech opcích, které se zobchodovaly na burze CME v Chicagu na konci devadesátých let. A to byl tehdy o call opce opravdu velký zájem.

***

Tento článek je vyňat z knihy Chceš pochopit opce?, kterou jsem napsal na žádost několika z vás. Pokud si ji chceš celou přečíst už dnes, stáhni si celou knihu ZDARMA kliknutím na její obálku níže.